O nás

Katedra primárního vzdělávání vznikla v roce 1993 tehdy s názvem Katedra národní školy. Formovala se zpočátku jako útvar soustřeďující pracovníky uměleckého zaměření a českého jazyka a zajišťovala výuku studentů učitelství pro 1. stupeň základní školy ve spolupráci s dalšími odbornými katedrami, především pedagogiky a psychologie, matematiky, tělesné výchovy, cizích jazyků aj.

Zprvu bylo studium zahájeno jako bakalářské s cílem dvoustupňového programu s magisterským výstupem. Později byl tento dvoustupňový typ (Bc., Mgr.) přetvořen na ucelené studium magisterské. V roce 2002 byla katedra přejmenována na Katedru primárního vzdělávání.

Složení katedry samo ji předurčuje k různým aktivitám pedagogickým, vědeckým a uměleckým. Pracovníci se podílejí na výuce v jiných oborech, jsou zapojeni do řešení vědeckých záměrů a projektů, publikují a koncipují učebnice, výrazné jsou jejich aktivity umělecké. Vedle pravidelných výstav výtvarných prací studentů a koncertů vokálně-instrumentálního sboru katedry, vyučující katedry samostatně vystavují svá díla a pořádají vlastní koncerty."